2020 Sosyal Medya Boyutları ?

2020 Sosyal Medya Boyutları ?

Sosyal Medya Güncellenirken Uzak Kalmayın

Şüphesiz sosyal medya platformları web sitenize dışarıdan bağlantılar sağlayabilmek için ve markanızı duyurabilmek için kullandığımız vazgeçilmez alanlardır. Sosyal medya platformları inanılmaz bir hızda değişiyor ve gelişiyor. Yeni gelen güncellemeleri takip edip onlara uyum sağlamadığınız sürece geride kalmanız an meselesi.

Sosyal medya görsel boyutlarının sürekli güncel olmasın SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) açısından size artı puan kazandıracaktır. Aynı zamanda kullanıcı deneyiminizin kalitesini arttıracaktır. Markanızın trafik ve genel marka imajına büyük oranda katkı sağlayacaktır.

2020 Facebook Görsel Boyutları

Sosyal medya ağlarının en geniş kitleye sahip olanı Facebook ile başlayalım. Teknolojiyi çok yakından takip etmeyen insanların bile Facebook hesabı vardır elbet. Günümüzde neredeyse tüm markaların, kurumsallaşmış şirketlerden en ufak dükkânlara kadar herkesin Facebook sayfası vardır. Bu sebeple Facebook’ta kullanacağınız görsellerin boyutlarını güncel tutmanız elzemdir.

2020 Twitter Görsel Boyutları

Facebook kadar kullanıcısı olmasa da markaların vazgeçilmez Official Twitter hesapları olması kullanıcı deneyimini büyük oranda etkilemektedir. Twitter diğer sosyal ağ kanallarına göre farklı tasarım ve algoritmasından dolayı web siteniz için büyük önem taşımaktadır. Bu mecradaki görsel boyutlandırmasını da güncel tutmanız otoritenizi arttırmaya yardımcı olacaktır.

2020 Instagram Görsel Boyutları

Snapchat’e özgü olan story yani hikaye özelliği geldikten sonra büyük bir kitleye ulaşan instagram görsel tanıtımın en önemli mecralarından biri haline geldi. Fotoğraf paylaşım ağları arasında kurumsal firmaların ve e-ticaret sitelerin gözbebeği Instagram için son güncellemelerden sonra görsel boyutları aşağıdaki halini almıştır.

2020 Youtube Görsel Boyutları

Google’dan sonra en büyük arama motoru olan Youtube web sitelerinin tanıtımında büyük role sahiptir. Özellikle internet kullanımının büyük bir oranı video üzerine yoğunlaştığı bu dönemde markanıza ait Youtube kanalının kapak ve profil görsellerinin özellikle videoda ön plana çıkacak görselin boyutlandırması çok değerlidir.

DİĞER BLOG / DUYURU